Vyriausybė pritarė Aplinkos ministerijos parengtoms įstatymų pataisoms, kurios leis sukurti subalansuotą mokesčio už valstybinius gamtos išteklius ir su juo susijusių ekonominių sankcijų administravimo mechanizmą bei supaprastinti ginčų nagrinėjimo tvarką. Pataisos patikslina mokesčių administravimą, aiškiai nustatant, kad ekonominės sankcijos skyrimas neatleidžia nuo paties mokesčio sumokėjimo, ir įtvirtina nuoseklią sankcijų skyrimo tvarką. Be to, bus įteisinta galimybė ginčus dėl mokesčio nagrinėti Mokestinių ginčų komisijoje, kas užtikrins greitesnį ir pigesnį procesą mokesčių mokėtojams. Siūloma panaikinti neefektyvią išimtį, kuriai esant nebuvo renkamas mokestis už gydymo įstaigose panaudotas durpes, taip pat perteklinės nuostatos dėl angliavandenių, kurių apmokestinimą reglamentuoja specialusis įstatymas. Papildytas naudingųjų iškasenų sąrašas, įtraukiant priesmėlį ir priemolį (su 0,30 Eur/m³ tarifu). Prognozuojama, kad papildžius iškasenų sąrašą ir nustačius vienodą tarifą šioms naujoms bei apmokestinamam gruntui iškasenoms, po 3–4 metų metinės papildomos pajamos sieks ne mažiau kaip 1 mln. eurų. Pataisa bus taikoma tik naujiems, Lietuvos geologijos tarnyboje aprobuotiems telkiniams; esamų telkinių naudotojų sąlygos nesikeis, nebent jie plėstų kasybos sklypo ribas ir gautų naują leidimą.
Patvirtintos įstatymų pataisos dėl mokesčio už gamtos išteklius ir sankcijų administravimo
