Dainų PSPC odontologai kvietė pacientus rūpintis savo burnos sveikata

Kovo 20 d. Dainų PSPC odontologai kvietė pacientus, kolegas ir įstaigos lankytojus minėti Pasaulinę burnos sveikatos dieną.

Iniciatyvos metu gydytoja odontologė D. Naujokaitė, burnos higienistės J. Vaškienė ir K. Mazrimienė dalijo specialius lankstinukus, dantų pastos mėginėlius, konsultavo įvairiais klausimais, susijusiais su burnos higiena, dantų priežiūros profilaktika.

Iniciatyvos tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į burnos sveikatos problemas ir priminti, kaip svarbu rūpintis dantimis.

Specialistės sako, kad dažniausiai pasitaikančias burnos ligas tokias, kaip ėduonis ir periodontitas, sukelia prasti burnos higienos įpročiai, noro, laiko stoka rūpintis burnos sveikata ir bakterijų kaupimasis.

Negydomos šios ligos gali sukelti dantenų uždegimą, kraujavimą, dantenų atsitraukimą ir net dantų nykimą.

Iniciatyvos metu aktualizuota dar viena tema, susijusi su burnos sveikata – burnos vėžys. Jis gali atsirasti ant lūpų, dantenų, liežuvio, vidinių skruosto dalių, gomurio ar po liežuviu. Burnos vėžiu dažniausiai serga vyresni nei 40 metų žmonės.

Vyrai serga daugiau nei dvigubai dažniau nei moterys. Didelė dalis burnos vėžio atvejų yra susiję su nesaikingu tabako ir alkoholio vartojimu, o gerklės vėžį dažniausiai sukelia žmogaus papilomos virusas (ŽPV).

Burnos vėžio požymiai ir simptomai gali būti:

  • negyjanti žaizda burnoje ar ant lūpos;
  • balta ar rausva dėmė burnos vidinėje pusėje;
  • atauga ar gumbas burnoje;
  • burnos skausmas;
  • ausies skausmas;
  • sunkus ir skausmingas rijimas, kramtymas, kalbėjimas;
  • nuolatinis gerklės skausmas, jausmas, kad kažkas užstrigo gerklėje;
  • užkimimas arba balso praradimas;
  • sunkumas judinti liežuvį ar žandikaulį;
  • liežuvio ar kitų burnos sričių tirpimas.

Jeigu kuris nors šių simptomų, ar keli jų vargina ilgiau nei dvi savaites, kreipkitės į savo burnos priežiūros specialistą arba šeimos gydytoją.

Burnos, veido ir žandikaulių vėžio ankstyvąją diagnostiką rekomenduojama atlikti kartą per metus. Tai padaryti pacientas gali rutininio apsilankymo metu pas gydytoją odontologą ar burnos higienistą, taip pat gali apsilankyti specialiai, prašydamas pasitikrinti dėl burnos vėžio.

Nuoroda į informacijos šaltinį

Draugai: - Marketingo paslaugos - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Karščiausios naujienos - Ultragarsinis tyrimas - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - Veidoskaita - Nuotekų valymo įrenginiai -  Padelio treniruotės - Pranešimai spaudai -