„Guns N’ Roses“ sugrįžta – Kauną sudrebins roko legenda (VIDEO)

Axl Rose / EPA-ELTA nuotr.

Kaunas šią savaitę taps roko sostine – jau liepos 10-ąją į Dariaus ir Girėno stadioną atvyksta gyvoji roko istorija – „Guns N’ Roses“. Tai grupė, kuri ne tik parašė svarbius puslapius muzikos kronikose, bet ir įkūnijo visą nevaldomos aistros, talento ir chaoso dvasią. Koncertas žada būti vienas ryškiausių šių metų muzikinių įvykių Lietuvoje – tai susitikimas su epocha, kuri niekada neišblėso.

Senos legendos – vienoje scenoje

„Guns N’ Roses“ vardas gimė Los Andžele, kai susijungė dvi roko scenos grupės – Hollywood Rose ir L.A. Guns. Axl Rose‘as ir Tracii Gunsas, priklausę skirtingiems kolektyvams, įkūrė naują roko junginį, kuris netrukus supurtė visą pasaulį. Nors Tracii netrukus pasitraukė – pavadinimas liko ir tapo vienu žinomiausių muzikos istorijoje.

https://www.youtube.com/watch?v=zribf6jqknc

Šiandienos „Guns N’ Roses“ sudėtis – tai roko aukso amžiaus atgimimas. Grupės priešakyje – charizmatiškasis Axl Rose‘as, tikras scenos chameleonas, kurio balsas ir energija iki šiol glumina net skeptikus. Prie jo prisijungia du senieji bendražygiai – gitaros dievas Slash (Saulas Hudsonas), žinomas dėl savo nepakartojamų rifų, ir bosistas Duffas McKaganas, kurio žemas tonas – tarsi grupės stuburas. Taip pat koncertuose groja ilgametis klavišininkas Dizzy Reedas, gitaristas Richardas Fortus, būgnininkas Frankas Ferreras, o pastaraisiais metais – ir klavišininkė bei vokalistė Melissa Reese.

Saulius Hudsonas / EPA-ELTA NUOTR.

Ši sudėtis įkūnija visą „Guns N’ Roses“ evoliuciją – nuo pankrokiškai laukinio „Appetite for Destruction“ laikotarpio iki šiuolaikinės, labiau poliruotos, tačiau neprarandančios įtampos estetikos. Nors grupė ne sykį išgyveno dramatiškus išsiskyrimus ir grįžimus, dabartinis jų etapas – tai ne nostalgijos vakarėlis, o įrodymas, kad tikra ugnis neužgęsta.

Kelias į viršūnę – nuo klubo „Whisky A Go Go“ iki pasaulio scenų

„Guns N’ Roses“ karjera prasidėjo 1985-aisiais Los Andžele, tuo metu, kai miesto roko scena buvo perpildyta glam roko grupėmis su didelėmis šukuosenomis ir blizgančiais drabužiais. Tačiau Axl su kompanija atnešė kažką brutalesnio – jų muzikoje buvo gatvės purvo, nihilizmo ir labai tikros emocijos. Pirmieji koncertai vyko legendiniuose klubuose, tokiuose kaip „Roxy Theatre“ ir „Whisky A Go Go“, greitai pritraukė dėmesį, o 1987-aisiais pasirodęs albumas „Appetite for Destruction“ tapo tikru sprogimu.

Šis albumas, su tokiais kūriniais kaip „Welcome to the Jungle“, „Paradise City“ ir „Sweet Child O’ Mine“, ne tik skambėjo radijo stotyse, bet tapo ištisos kartos gyvenimo garso takeliu. Per daugiau nei tris dešimtmečius šio albumo parduota daugiau nei 30 milijonų kopijų – tai ne tik sėkmė, tai – kultūra.

https://www.youtube.com/watch?v=1w7ogimrc4

Scenos dievai ir scenos velniai

„Guns N’ Roses“ koncertai visada buvo daugiau nei muzika – tai chaotiškos, jausmingos ir užburiančios patirtys. Grupė pelnė reputaciją kaip viena pavojingiausių gyvai grojančių kolektyvų. Kartais – dėl neprognozuojamo elgesio. Ypač Axl Rose‘as, kuris neretai vėlavo į sceną po keletą valandų, o kartais net nutraukdavo koncertą po kelių dainų – dėl įžeidusios minios, blogos garso kokybės ar tiesiog prastos nuotaikos.

Tačiau, kai viskas susistyguoja į vietas, jų pasirodymai virsta tarsi ritualu. Kaip žurnalui Esquire yra sakęs Slash: „Tai nuolatinė paieška rasti tą harmoniją, prisijungti prie jos, kur viskas, ką nori iš jos išgauti, ir išsiveržia. Tokios akimirkos retos, bet jos kaip narkotikai – kai tik paragauji, vis ieškai dar.“

Simfonija ir lietus – klipas, kuris tapo legenda

1991-ųjų albumų „Use Your Illusion I“ ir „Use Your Illusion II“ laikotarpis pažymėjo grupės kūrybinį augimą. Vienas iš to laikotarpio perlų – „November Rain“, devynias minutes trunkanti baladė, kuri žavi savo dramatizmu, orkestriniais intarpais ir kinematografišku klipu. Pastarasis kainavo apie 1,5 mln. dolerių – tuo metu tai buvo neįtikėtina suma muzikos vaizdo klipui. Tačiau šis darbas tapo simboliu: tiek dėl vizualinio grožio, tiek dėl sielvarto, kurį išreiškė Axl Rose‘o vokalas.

https://www.youtube.com/watch?v=8SBUC-UAAXE

Tyla, kuri truko beveik 15 metų

Po 1993 m. išleisto „The Spaghetti Incident?“ grupė iš esmės nustojo funkcionuoti kaip kolektyvas. Įvairūs nariai išsiskirstė, konfliktai su Axl Rose‘u eskalavosi, o nauji įrašai buvo nuolat atidedami. Taip gimė mitas apie „Chinese Democracy“ – albumą, kurio pasaulis laukė ilgiau nei bet kurios kitos roko plokštelės.

https://www.youtube.com/watch?v=dcqhfrqmkxa

Kai albumas pagaliau pasirodė 2008 m., jis tapo ne tik kūriniu, bet ir kultūriniu fenomenu – ženklu, kad, nepaisant visų dramų, „Guns N’ Roses“ vis dar turi ką pasakyti. Nors kai kuriems tai buvo per daug „kitokia“ grupė, tikrojo gerbėjo ausys jame išgirdo ilgai slėptą kūrybinę kančią.

Lietuvių laukia šventė – scenoje vis dar gyva ugnis

Nors kai kurie skeptikai spėliojo, ar šie veteranai dar pajėgūs išjudinti stadionus, per pastarąjį dešimtmetį „Guns N’ Roses“ įrodė priešingai. Jų „Not In This Lifetime“ turas, prasidėjęs 2016-aisiais, buvo vienas pelningiausių per visą muzikos istoriją. Ir dabar – po beveik 40 metų nuo susikūrimo – jie vis dar žengia į sceną su ta pačia jėga.

Axl Rose / EPA-ELTA nuotr.

Liepos 10 d. vakarą Kaune, Dariaus ir Girėno stadione, skambės ne tik „Sweet Child O’ Mine“, „Welcome to the Jungle“ ar „Knockin’ on Heaven’s Door“ – skambės ištisa epocha. Tūkstančiai žmonių taps šio legendinio pasakojimo dalimi.

„Guns N’ Roses“ – tai daugiau nei grupė. Tai – kartos balsas, tai – įniršio ir meilės sintezė, tai – roko dvasia, kuri, nepaisant visų pakilimų ir nuopuolių, niekada nemirė. O rytoj ji atgims čia – mūsų mieste, mūsų scenoje.

Nuoroda į informacijos šaltinį

Draugai: - Marketingo paslaugos - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Karščiausios naujienos - Ultragarsinis tyrimas - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - Veidoskaita - Nuotekų valymo įrenginiai -  Padelio treniruotės - Pranešimai spaudai -