Lietuvos lengvosios atletikos federacija pristato talentų ugdymo projektą „Lengvosios atletikos talentas“

Lietuvos lengvosios atletikos federacija (LLAF) pristato programą jauniems talentingiems sportininkams ugdyti. Programa vykdoma nuo birželio mėnesio, o ją kuruoti įpareigotas patyręs specialistas Evaldas Kandratavičius.

Be to, pagal specializaciją bus atrinkti treneriai, kurie bus atsakingi už skirtingas grupes. Projektas įgauna pagreitį, kadangi jau yra pasirašytos sutartys su laboratorijomis bei numatytos testavimų datos.

Lengvosios atletikos talentas

Tai LLAF jaunųjų talentų identifikavimo ir ugdymo programa, skirta atrasti ir ugdyti talentingus sportininkus, turinčius didžiausią potencialą siekti aukštų rezultatų lengvojoje atletikoje.

Programa apima jaunių (16–17 metų) ir jaunimo (18–19 metų) amžiaus grupes. Jaunučiai (14–15 metų) taip pat gali būti dalinai įtraukti kaip potencialūs kandidatai ateityje, o stebimi bus ir 12–13 metų vaikai.

Programa remiasi holistiniu požiūriu, kuris apima tiek fizinių, tiek psichologinių aspektų testavimą ir vertinimą. Kiekvienam sportininkui formuojamas talentų ID profilis, leidžiantis individualizuoti ugdymo procesą ir suteikti reikiamą paramą.

Šis požiūris ne tik užtikrina sportininko pasirengimą pasiekti aukštus rezultatus, bet ir stiprina jo psichologinį atsparumą bei gebėjimą įveikti iššūkius.

Programa remiasi Ilgalaike Atleto Lavinimo Strategija (IALS), kuri orientuota į tvarų sportininkų vystymą, užtikrinant, kad jie pasiektų savo sportinę brandą ir aukštus rezultatus tik pasiekę tinkamą pasirengimo lygį, išvengiant ankstyvosios specializacijos neigiamų padarinių.

Pagrindiniai programos tikslai

1) Talentų atranka ir grupių sudarymas

Identifikuoti potencialiai gabius vaikus, turinčius ne tik fizinius, bet ir psichologinius gebėjimus siekti aukštų sportinių rezultatų.

2) Fizinis ir psichologinis ugdymas

Nuosekliai stebėti, testuoti ir ugdyti sportininkus, suteikiant jiems žinias ir įgūdžius, kad pasiektų aukščiausias savo galimybių ribas, pasiekus sportinę brandą ir išvengiant ankstyvosios specializacijos padarinių.

3) Edukacija ir parama

Suteikti žinias apie sportą, sveiką gyvenimo būdą, mitybą, psichologiją ir treniruočių metodikas, teikiant konsultacijas sportininkams ir jų šeimoms bei treneriams.

4) Integracija į sporto bendruomenę:

Skatinti bendruomeniškumą ir teigiamą socialinę aplinką, kad sportininkai galėtų sėkmingai įsilieti į sporto bendruomenę ir užtikrinti tvarų vystymąsi.

Ši programa suteikia jauniesiems sportininkams galimybes ne tik pasiekti aukštus sportinius rezultatus, bet ir tobulėti asmeniškai, ugdyti gyvenimo įgūdžius ir pasiekti ilgalaikę sportinę karjerą.

Nacionalinė sporto agentūra balandžio pabaigoje skyrė valstybės biudžeto lėšas išskirtinių gabumų turinčių jaunučių, jaunių, jaunimo amžiaus grupių asmens atrankos ir rengimo programoms.

Lėšos skirtos šiems metams, tačiau LLAF tikisi, jog programa ir jos finansavimas bus ilgalaikiai, kadangi planai ir tikslai išsikelti iki 2032 metų.

Daugiau informacijos apie programą

• Publikacija dalinasi Lietuvos regionų naujienų portalas „Miesto naujienos“. Naujieną paskelbė „Lietuvos lengvosios atletikos federacija“. Daugiau sau ir savo miestui aktualių naujienų rasite portale www.miestonaujienos.lt.

Nuoroda į informacijos šaltinį

Draugai: - Marketingo paslaugos - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Karščiausios naujienos - Ultragarsinis tyrimas - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - Veidoskaita - Nuotekų valymo įrenginiai -  Padelio treniruotės - Pranešimai spaudai -