2024 m. birželio 25 d. Seimas priėmė Vyresnio amžiaus žmonių politikos pagrindų įstatymą. Šiuo įstatymu siekiama geriau koordinuoti vyresnio amžiaus žmonių politiką, skatinti jų dalyvavimą formuojant su jais susijusią politiką nacionaliniu ir savivaldybių lygiais, taip pat sudaryti sąlygas savivaldybėms aktyviau dirbti su vyresnio amžiaus žmonėmis, skatinant juos dalyvauti jiems aktualiose veiklose.
Pagal priimtas nuostatas, vyresnio amžiaus asmeniu bus laikomas asmuo nuo 60 metų. Įstatymu sustiprintos prioritetinės sritys, kuriomis siekiama gerinti skaitmeninių paslaugų prieinamumą, stiprinti socialinę įtrauktį ir skatinti aktyvų dalyvavimą sveikatinimo, kultūros, švietimo ir mokymosi veiklose. Bus steigiama prie Vyriausybės veikianti Vyresnio amžiaus žmonių reikalų taryba – kolegiali visuomeninė patariamoji institucija, skirta vyresnio amžiaus žmonių socialinei įtraukčiai skatinti ir socialinei sanglaudai palaikyti.
Įsigaliojus įstatymui, savivaldybės turės paskirti atsakingą struktūrinį padalinį arba darbuotoją, kuris koordinuos vyresnio amžiaus žmonių politikos įgyvendinimą savivaldybėje. Už naująjį įstatymą (projektas Nr. XIVP-3989(2) balsavo 80 Seimo narių, susilaikė 1 parlamentaras.
