Švietimo, mokslo ir sporto ministerija skiria 2 mln. eurų švietimo įstaigų infrastruktūrai gerinti

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM) skyrė 2 milijonus eurų valstybės biudžeto lėšų ministerijai pavaldžių švietimo įstaigų infrastruktūrai gerinti. Daugiau kaip 1 milijonas eurų bus skirtas mokinių bendrabučiams atnaujinti, o dar beveik 1 milijonas eurų – švietimo įstaigų pastatams pritaikyti žmonių su judėjimo negalia poreikiams.

Mokinių bendrabučių atnaujinimo darbai šią vasarą ir naujais mokslo metais bus vykdomi penkiose ŠMSM pavaldžiose įstaigose: Marijampolės profesinio rengimo centre, Kėdainių profesinio rengimo centre, Klaipėdos Pauliaus Lindenau mokymo centre, Plungės technologijų ir verslo mokykloje bei Kauno Juozo Gruodžio konservatorijoje.

Šiose įstaigose numatyta atnaujinti arba pakeisti pastatų inžinerines sistemas – elektros, vandentiekio, nuotekų šalinimo, gaisrinės saugos, apsaugos, šildymo, vėdinimo ir oro kondicionavimo.

Finansavimas pastatams pritaikyti judėjimo negalią turinčių žmonių poreikiams skirtas vienuolikai ŠMSM pavaldžių švietimo įstaigų, iš jų – M. K. Čiurlionio nacionalinei menų mokyklai, Lietuvos aklųjų ir silpnaregių ugdymo centrui bei devynioms profesinio mokymo įstaigoms.

Įgyvendinant projektus bus sudarytos geresnės sąlygos žmonėms, turintiems judėjimo negalią, savarankiškai judėti pastatuose: bus įrengiami arba atnaujinami liftai, nuožulnos ir kt.

Nuotr. Luko Balandžio

 

Draugai: - Marketingo agentūra - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Klaipedos miesto naujienos - Miesto naujienos - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - Veidoskaita - Teniso treniruotės - Pranešimai spaudai -  - Regionų naujienos - Palangos naujienos