Praėjusį penktadienį ir šeštadienį Kaune įvyko pirmoji tarptautinė konferencija „Kaunas Plastic Surgery Meeting“ (KPSM), subūrusi plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos specialistus iš skirtingų pasaulio šalių. Dvi dienas trukęs renginys tapo erdve profesionalioms diskusijoms, naujausių mokslo žinių ir praktinės patirties mainams bei tarptautinio bendradarbiavimo stiprinimui plastinės chirurgijos srityje. Konferencijos mokslinė programa buvo skirta ne tik naujovėms, bet ir kasdienėje praktikoje gydytojams kylantiems iššūkiams. Buvo nagrinėjami sudėtingi klinikiniai atvejai, aptartos nesėkmingos operacijų baigtys, dalintasi patirtimis ir sprendimais, kaip sumažinti komplikacijų riziką. Daug dėmesio skirta gydytojų komunikacijai su pacientais ir visuomene, socialinių tinklų vaidmeniui medicinoje, pacientų lūkesčių valdymui ir etiškam profesijos pristatymui. Per dvi dienas savo įžvalgomis dalijosi aštuoniolika pranešėjų iš Lietuvos ir užsienio, tarp jų – plastinės chirurgijos ekspertas Romeu Fadul iš Brazilijos, Raul Chioibas, MD, PhD iš Rumunijos, Prof. Dr. Bülent Saçak iš Turkijos, taip pat Lietuvos specialistai Saulius Vikšraitis, Tautrimas Aštrauskas ir kiti. Pasak vieno iš konferencijos organizatorių, Andriaus Pajėdos, pirmasis renginys pranoko lūkesčius tiek dalyvių aktyvumu, tiek grįžtamuoju ryšiu. „Labai džiaugiamės, kad pirmoji „Kaunas Plastic Surgery Meeting“ konferencija įvyko taip sklandžiai. Sulaukėme gausaus būrio dalyvių, o jau renginio metu ir po jo gavome daug teigiamų atsiliepimų apie programos aktualumą, temų gilumą ir galimybę atvirai diskutuoti ne tik apie sėkmingus rezultatus, bet ir apie iššūkius bei klaidas, iš kurių mokosi visa bendruomenė. Tai mums yra geriausias įrodymas, kad tokio formato renginys Lietuvoje yra reikalingas“, – sako A. Pajėda. Kito konferencijos organizatoriaus, Tautvydo Urbono, teigimu, pirmoji konferencija žymi ilgalaikės iniciatyvos pradžią. „Nuo pat pradžių siekėme sukurti konferenciją, kuri būtų ne tik dar vienas mokslinis renginys, bet ir vieta atviram, profesionaliam dialogui tarp kolegų iš skirtingų šalių. Matydami dalyvių įsitraukimą ir gaunamą grįžtamąjį ryšį, jau šiandien galime pasakyti, kad „Kaunas Plastic Surgery Meeting“ taps kasmetiniu renginiu. Kitais metais sieksime pasiūlyti dar platesnę programą, pritraukti daugiau tarptautinių pranešėjų ir sukurti dar daugiau galimybių specialistams mokytis bei dalintis patirtimi“, – teigia T.Urbonas. Organizatorių teigimu, pirmoji KPSM konferencija ne tik pateisino lūkesčius, bet ir parodė, kad Lietuvoje yra didelis poreikis aukšto profesinio lygio tarptautiniams medicinos renginiams, kuriuose didžiausias dėmesys skiriamas ne tik naujausioms technologijoms, bet ir giliam profesiniam dialogui, atviram patirčių dalijimuisi bei praktinių žinių perdavimui.
Kaune vykusi tarptautinė plastinės chirurgijos konferencija susilaukė didelio susidomėjimo
