Seimo narės organizuoja diskusiją-pasitarimą „Žmonių su negalia skurdas: kokių veiksmų turime imtis“

Seimo narės Paulė Kuzmickienė ir Daiva Ulbinaitė organizuoja diskusiją-pasitarimą „Žmonių su negalia skurdas: kokių veiksmų turime imtis“.

Pasitarimas vyks pirmadienį, birželio 29 d., 10.30 val. Seimo III r., 2 a., 218B salėje gyvai bei bus transliuojamas Seimo puslapyje.

Žmonių su negalia skurdas Lietuvoje pasiekė kritinę ribą – skurdo rizikos lygis siekia 43,5 proc. ir buvo aukščiausias per pastaruosius 20 metų. Beveik kas antras žmogus su negalia gyvena skurdo rizikoje. Ši problema kyla ne tik dėl nepakankamų pajamų, bet ir dėl riboto paslaugų, sveikatos priežiūros, švietimo, užimtumo, judumo ir pagalbos priemonių prieinamumo.

Diskusijos-pasitarimo tikslas – kartu su valstybės institucijų, savivaldos, nevyriausybinių organizacijų atstovais, ekspertais ir pačiais žmonėmis su negalia identifikuoti pagrindines sistemines skurdo priežastis bei sutarti dėl strateginių valstybės sprendimų, kurie padėtų mažinti žmonių su negalia skurdą.

Diskusijoje dalyvaus Socialinės apsaugos ir darbo, Sveikatos, Švietimo, mokslo ir sporto ministerijų, Užimtumo tarnybos, „Sodros“, Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos atstovai, vaiko teisių apsaugos kontrolierė, Asmenų su negalia reikalų koordinatoriai, Lietuvos negalios organizacijų forumo, Nacionalinio skurdo mažinimo organizacijų tinklo, Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos, Labdaros ir paramos fondo „Nepatogūs“, asociacijos „Maži žingsneliai“ bei kitų NVO atstovai, mokslininkai, taip pat šeimos, auginančios vaikus su negalia.

Kviečiame žiniasklaidos atstovus dalyvauti!

Draugai: - Marketingo agentūra - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Klaipedos miesto naujienos - Miesto naujienos - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - Veidoskaita - Teniso treniruotės - Pranešimai spaudai -  - Regionų naujienos - Palangos naujienos