Vidaus reikalų ministerija apdovanojo geriausius prevencijos projektų ir bendruomenių iniciatyvų vykdytojus

Vidaus reikalų ministerijoje vyko atnaujinta Nusikaltimų prevencijos gerosios praktikos konferencija, kurios metu buvo apdovanoti 21-ąjį kartą surengto konkurso „Nusikaltimų ir kitų teisės pažeidimų prevencijos projektų ir bendruomenių iniciatyvų gerosios praktikos konkursas“ nugalėtojai.

Šiemet konkursas sulaukė rekordinio – dvigubai didesnio nei pernai – aktyvumo: vertintos 47 paraiškos (28 projektai ir 19 bendruomenių iniciatyvų). Konferencijoje ypatingas dėmesys skirtas narkotikų prevencijai jaunimo tarpe ir vaikų bei jaunimo saugumo skaitmeninėje erdvėje iššūkiams.

„Mūsų tikslas – užtikrinti nusikaltimų prevencijos modelių ir gerosios praktikos sklaidą visoje šalyje. Konkurso apdovanojimų renginys peraugo į gerosios praktikos konferenciją, nes valstybė privalo kurti platformą, kurioje institucijos ir vietos bendruomenės galėtų dalintis pasiteisinusiomis iniciatyvomis“, – sakė laikinai pareigas einantis vidaus reikalų ministras Vladislavas Kondratovičius.

Šių metų konkursui ministerija pasiūlė tris temas: „Bendruomenės atsakas į šiuolaikines grėsmes“, „Saugus eismas – saugi bendruomenė“ bei „Vagystės ir kiti nusikaltimai prekybos vietose: poveikis bendruomenės saugumui“.

Projektų kategorijoje pagrindiniu laimėtoju tapo Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Lazdijų rajono policijos komisariatas, gavęs 2 000 eurų premiją ir ministro padėką už saugaus eismo prevencijos renginį „Man neVienodai“. Paskatinamosios premijos ir padėkos buvo įteiktos VšĮ Kelmės atviram jaunimo centrui (800 eurų), asociacijai „Daugėliai“ (400 eurų), Klaipėdos apskrities VPK Klaipėdos miesto policijos komisariatui (400 eurų), Utenos apskrities VPK (400 eurų), VSAT Pagėgių pasienio rinktinės Šiaulių pasienio užkardai (400 eurų) bei VšĮ „Via alba“ (400 eurų).

Bendruomenių iniciatyvų kategorijoje 1 200 eurų premija įvertinta asociacija „Naujieji Avižieniai“ už saugaus eismo iniciatyvą. Paskatinamosios premijos ir padėkos skirtos Grinkiškio bendruomenei (600 eurų) bei Akademijos bendruomenei (400 eurų). Taip pat įteiktos asmeninės ministro padėkos dešimtims kitų aktyvių organizacijų, savivaldybių administracijų ir vietos bendruomenių.

Konferencijoje didelis dėmesys skirtas narkotikų platinimo skaitmeninėje erdvėje stabdymui bei vaikų apsaugai internete. Ekspertai iš Policijos departamento, Ryšių reguliavimo tarnybos bei Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos pabrėžė sparčiai augančias skaitmeninės erdvės grėsmes, tokias kaip elektroninės patyčios, finansinis sukčiavimas ir nepilnamečių įtraukimas į nusikalstamas veikas. Pranešėjai akcentavo, kad globalioms vaikų išnaudojimo problemoms spręsti būtinas koordinuotas tarpinstitucinis atsakas, visuomenės skaitmeninio raštingumo stiprinimas ir gerosios praktikos dalijimasis.

Draugai: - Marketingo agentūra - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Klaipedos miesto naujienos - Miesto naujienos - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - Veidoskaita - Teniso treniruotės - Pranešimai spaudai -  - Regionų naujienos - Palangos naujienos